Wczytuję dane...
Dostępnych 1 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Książka Trening uzupełniający i odnowa biologiczna jeźdźca

Autor: Mirosław Mrozkowiak
Wydawca: Lubuska Agencja Elblask
Okładka: miękka
Liczba stron: 201
Rysunki: czarno-białe

Wydanie II poprawione i rozszerzone

Umiejętna i subtelna komunikacja między jeźdźcem a koniem jest możliwa tylko wtedy, gdy jeździec wypracował elastyczny i zrównoważony dosiad. Dla pełnego opanowania techniki jazdy jeździec powinien doprowadzić i utrzymać własną sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Zawarte w książce ćwiczenia, opatrzone wieloma obrazkami, pomogą osiągnąć optymalny poziom sprawności fizycznej jeźdźca.

Książka zawiera bogaty opis metod pomiaru wytrzymałości organizmu oraz jego zdolności regeneracyjnych, opis wad postawy, które mogą okazać się utrudnieniem w czynnym uprawianiu sportu jeździeckiego, dział poświęcony w całości artikinezie, a także obszerną część poświęconą w całości ćwiczeniom, które wspomogają jeźdźców w utrzymaniu pełnej sprawności i dobrego samopoczucia w trakcie i pomiędzy treningami.

Ponadto  autor poświęcił jeden rozdział na opis jak rozpoznać i jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku urazów.

Mirosław Mrozkowiak jest absolwentem AWF Poznań, fizjoterapeutą, wielokrotnym reprezentantem Polski w lekkiej atletyce, doktorem nauk kultury fizycznej i nauczycielem akademickim Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Autorem ok. 100 prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą z zakresu fizjoterapii, antropologii, psychologii i teorii treningu sportowego.

Tej książki nie może zabraknąć w biblioteczce żadnego jeźdźca ani trenera!