Wczytuję dane...
Model: 2031
Producent: BACK ON TRACK
Dostępnych 1 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Ochraniacze idealne do transportu, jak również jako ochraniacze stajenne.

Dopasowany krój, zapinane na rzepy.

Zalecane dla koni z wadami budowy.

Z zewnątrz wytrzymały neopren, wewnątrz miękka wyściółka.

Sprzedawane w parach.

Jak działa Back on Track?

Produkty tej firmy wspomagają stawy i mięśnie. Wykonane są z funkcjonalnego materiału Welltex o właściwościach "odbijających". W trakcie produkcji cząstki ceramiczne są stapiane z włóknami poliestrowymi. Dzięki temu podgrzany materiał emituje promieniowanie cieplne z powrotem w kierunku ciała. Odbijane ciepło jest długofalowym promieniowaniem cieplnym – długimi falami podczerwonymi.

Promieniowanie cieplne

Zostało udowodnione, że promieniowanie podczerwone o długiej fali poprawia krążenie krwi i je przyspiesza, zmniejsza ból. Pomaga to rozładować napięcie mięśni, poprawia wydajność. Używanie sprzętu na treningach i zawodach pomaga unikać urazów, używane w boksie jako derki czy ochraniacze wspomaga leczenie i rehabilitację urazów.

Energia cieplna może być przenoszona na trzy sposoby:

  • przewodzenie – ciepło z materiału przenosi się z jednej części na drugą
  • konwekcja – utrata ciepła poprzez przenoszenie energii z cieczą lub gazem
  • promieniowanie – źródło ciepła emituje promieniowanie cieplne, które zderza się z inną powierzchnią i ogrzewa ją

Produkty Back on Track nie pozwalają na przegrzewanie się miejsc osłoniętych i mają dobrą wentylację, przy czym energia w tkankach wzrasta.

Cząsteczki ceramiczne zawarte w włóknach materiału pochłaniają ciepło ciała i emitują fale cieplne o określonej długości. Fale te absorbowane są przez komórki. Sygnał o wzroście energii cieplnej w tkankach wysyłany jest do mózgu, co powoduje poszerzenie się żył i zwiększenie krążenia krwi, również w głębokich warstwach ciała, w mięśniach i wokół stawów. W takiej sytuacji w tkankach łagodzone są napięcia mięśniowe i wspomagane jest zmniejszanie stanów zapalnych, a przy tym leczenie urazów. Również wspomagają zapobieganie urazom w trakcie treningów.

Produkty należy wprowadzać do użytku stopniowo: przez 2-3 dni po około 4 godziny. Jest to zalecane z tego względu że u ludzi może pojawiać się ból, a u koni obrzęk spowodowany nagłym zwiększonym przepływem krwi.

Po okresie wstępnym należy zwiększać użycie do minimum 8 godzin dziennie, a zalecane jest więcej. Już po około godzinie można zauważyć pozytywny wpływ na napięte mięśnie i sztywne stawy. Poważniejsze problemy mogą wymagać terapii nawet 10- czy 20-dniowej.

Po wstępnym okresie 2-3 dni ważne jest, aby kontynuować terapię nawet do 10, a najlepiej do około 20 dni. Działanie materiału jest największe podczas ruchu, ale ciepło emitowane jest również podczas spoczynku i gdy się śpi.

Aby uniknąć przyzwyczajenia organizmu zrób przerwę w użytkowaniu sprzętu przez około tydzień.

Uwaga – stosowanie maści rozgrzewających powoduje wzmocnienie działania i może powodować niepożądane skutki.

Należy pamiętać, że przy użytkowaniu produktów firmy wzrasta odczuwalna temperatura ciała – aby nie przegrzać organizmu.

Kolor: czarny

Rozmiar:

  • S - 35x40cm
  • M - 40x40cm
  • L - 45x40cm
  • XL - 50x45cm
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...