Wczytuję dane...
Producent: Grassland
Dostępnych 5 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Witaminy i minerały Everyday Care 8 kg - Grassland

Granulat witaminowy Everyday Care dostarcza odpowiednią ilość wysokiej jakości witamin i minerałów dla wszystkich typów koni i kuców bez stwierdzonych niedoborów. Codzienne stosowanie granulatu umożliwia optymalne wchłanianie składników odżywczych. Zalecany szczególnie koniom nie mającym dostępu do pastwisk oraz, których dieta oparta jest głównie na sianie i owsie.

Suplement korzystnie wpływa na układ odpornościowy, prawidłowy wzrost, rozwój i metabolizm organizmu. Wysoka zawartość siemienia lnianego w granulacie pozwala na dostarczenie dużej zawartości roślinnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, które umożliwiają prawidłową syntezę białek mięśni. Dodatek drożdży wpływa pozytywnie na florę bakteryjną w układzie pokarmowym koni zapewniając prawidłowe trawienie, a mykoabsorbent powoduje neutralizację pleśni i grzybów. 

Wysoka dawka biotyny wpływa pozytywnie na róg kopytowy i wspomaga jego prawidłowy wzrost. Dodatkowo poprawia jakość sierści i jest wsparciem w okresie jej wymiany. Dzięki wysokiej zawartości witaminy B12 i magnezu suplement poprawia zdolność koncentracji, zmniejsza podatność na stres oraz przyczynia się do poprawy wydolności, by sprostać potrzebom koni w ciężkiej pracy. Zawartość witaminy E i selenu wpływa korzystnie na mięśnie i przyspiesza ich regenerację po wysiłku.

Mikroelementy zawarte w granulacie występują w postaci organicznej (chelat żelaza, chelat cynku, chelat manganu, chelat miedzi, selenometionina) co sprawia, że są lepiej przyswajalne i w razie nadmiaru bezpiecznie usuwane z organizmu. Dodatek elektrolitów (chlorku sodu) wspomaga utrzymać prawidłowe nawodnienie organizmu konia w okresie wzmożonego zapotrzebowania na minerały podczas intensywnego wysiłku. 

Ma przystępną formę delikatnego pelletu bez dodatku substancji wiążących o atrakcyjnym dla koni smaku, dzięki czemu jest bardzo chętnie zjadana. Dodatek buraka szczególnie przydatny podczas okresu jesienno-zimowego wzmacnia układ krwionośny, pomaga zapobiegać anemii oraz nadaje granuli przepiękny kolor. Można ją podawać wraz z paszą treściwą lub samodzielnie jako smakołyk.

Skład: pszenica, siemię lniane, kreda pastewna, jęczmień, burak suszony, fosforan 1-wapniowy, otręby pszenne, chlorek sodu ,premix witaminowo-mineralny, tlenek magnezu, Mycosorb A+, drożdże selenowe

Skład analityczny:

Białko surowe 10,6 %
Włókno surowe 4,1 %
Tłuszcz surowy 6,5 %
Popiół surowy 24,3 %
Wapń 5,9 %
Fosfor 1,5 %
Sód 1,2 %
Magnez 1 %
Wit. A 146 667 mg
Wit. D3 14 667 mg
Wit. E 406 mg
Wit. C 200 mg
Wit. B1 102 mg
Wit B2 147 mg
Wit. B6 95 mg
Wit. B12 1 000 mcg
Biotyna 7 600 mcg
Żelazo 667 mg
Cynk 800 mg
Mangan 60 mg
Miedź 133 mg
Jod 4,4 mg
Selen 9 mg

Dawkowanie:

Opakowanie: 8 kg

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...