Wczytuję dane...
Producent: Grassland
Dostępnych 1 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Trawokulki z lucerną Grass Cubes 15 kg - Grassland

Pasza uzupełniająca przeznaczona dla wszystkich koni i kuców. Grass Cubes to idealne uzupełnienie diety w postaci sześciennych kostek, które można podawać wyłącznie na mokro po zalaniu woda tak, aby trawy w pełni się rozmoczyły. Do stosowania jako dodatek lub zamiennik paszy treściwej oraz odpowiednia jako pasza podstawowa. Składa się z wyselekcjonowanej, zmielonej, a następnie sprasowanej mieszanki traw i lucerny, które nie zawierają żadnych dodatków.

Polecana dla koni karmionych sianem złej jakości w celu uzupełnienia dziennej dawki włókna. Wysoka zawartość celulozy, białka z dużą zawartością lizyny i wapnia pomaga w utrzymaniu zdrowej flory jelitowej, zapewniając optymalne odżywianie koni sportowych. Pasza, dzięki niskiej zawartości cukru i skrobi stanowi naturalne źródło wolno uwalnianej energii oraz nie powoduje nadpobudliwości. Łatwe przechowywanie i skompresowana forma sprawia, że sprawdzi się również jako doskonała pasza podczas transportu oraz na zawodach.

Podawana jako dodatek spowalnia spożywanie paszy treściwej i wspomaga procesy trawienne, dlatego sprawdzi się w żywieniu koni wrzodowych, mających problemy z układem pokarmowym oraz zbyt szybko pobierających pasze.

Odpylona pasza jest szczególnie korzystna w przypadku koni cierpiących na schorzenia alergiczne oraz u zwierząt z delikatnym przewodem pokarmowym, ponieważ charakteryzuje się brakiem zanieczyszczeń i kurzu. Zalecana w żywieniu koni starszych, mających problemy z uzębieniem, utrzymaniem stałej masy ciała, gdyż po namoczeniu staje się łatwa do przeżuwania i chętnie przyswajana przez zwierzęta. Dla koni otrzymujących leki bądź suplementy w proszku jest idealną metodą podawania na mokro.

Kraj pochodzenia Włochy.

Sposób podania: Pasze można podawać wyłącznie na mokro po zalaniu letnia woda tak, aby trawy w pełni się rozmoczyły w około 20 min.

Skład: mieszanka traw (Phleum pratense, Lolium italicum, Lolium perenne, Poa pratensis, Dactylis glomerata, Bromus inermis, Bromus catharticus) i lucerny (Medicago sativa).

Skład analityczny:

  • Energia metaboliczna 2,1 MJ
  • Białko surowe 14,64%
  • Włókna surowe 32%
  • Popiołu surowy 12,55%
  • Tłuszcz surowy 2,50%

Dawkowanie:

Opakowanie: 15 kg