Wczytuję dane...
Producent: NuVena
Dostępnych 2 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Miedź - Chela Copper 200g - NuVena

Miedź jest niezbędna do zdrowego rozwoju i integralności tkanki łącznej; chrząstek, kości, ścięgien więzadeł. Ma duży wpływ na kondycję skóry i włosia, w szczególności na pigmentację. Jest niezbędna do powstawania czerwonych krwinek, metabolizowania energii i prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego i rozrodczego.

Występujący niedobór miedzi u koni zwykle spowodowany jest niską zawartością tego pierwiastka w glebach, na których wzrastają rośliny. Powodem jest także wysoka podaż organicznego, a w niektórych paszach komercyjnych także suplementowanego, żelaza. Żelazo natomiast blokuje wchłanianie tego pierwiastka.

Miedź silnie oddziałuje na wchłanianie cynku, a także koreluje z manganem, siarką, molibdenem i selenem. Z uwagi na wzajemne oddziaływanie wszystkich składników diety ważna jest nie tylko ich odpowiednia ilość w dziennej dawce, ale także zachowanie wzajemnych proporcji. Nazywamy to odpowiednim zbilansowaniem diety.

Dostępna u nas miedź ma postać chelatu aminokwasowego. Chelat to związek organiczny powstały w wyniku kompleksometrii tj. sprzężenia jonu metalu (cynk) aminokwasem. Synteza ta zwiększa biodostępność danego pierwiastka, czyli poprawia jego przyswajalność. Chelaty wykazują także dużą stabilność, którą zachowują we wszystkich zakresach pH występujących w procesie trawienia).

Kiedy stosować?

  • w przypadku stwierdzeniu niedoboru miedzi we krwi
  • podczas suplementowania cynku
  • w diecie bogatej w żelazo (np. skarmianie wysłodków buraczanych)
  • jako komponent do bilansowania pełnowartościowej dawki pokarmowej
  • w przypadku niedoboru miedzi wykrytego w badaniu włosa lub kopyta
  • w przypadku płowienia sierści, słabych kopyt
  • u młodych koni nie wspartych specjalistyczną suplementacją dla danej grupy wiekowej

Skład: aminokwasowy chelat miedzi [E6], nośnik wapniowo-magnezowy

Dawkowanie:

Konie duże (500 kg)*:

- 2g do 4g dziennie w suplementacji profilaktycznej, bez wykonywania badań (np. w trakcie choroby, nasilonych objawów alergicznych, zranienia, problemów z kopytami),
- przy stwierdzonych niedoborach najlepiej przeanalizować dietę i na tej podstawie dobrać dawkowanie. Ewentualnie zastosować 6g do 10g produktu dziennie przez 30 dni. Zaleca się ponowne wykonanie badań krwi,
- przy problemach z gnijącymi strzałkami lub rogiem kopytowym podawać w dawce 2g z chelatem cynku NuVena Chela Zinc w dawce 4,5g lub zastosować kompleksowy suplement wspomagający kopyta.

Jedna miarka zawiera ok. 4g preparatu (5ml).

*Małe konie i kuce proporcjonalnie mniej.
 
Uwaga! Nadmiar miedzi w diecie zaburza wchłanianie innych mikroelementów. Szczególnie cynku. Bardzo ważne jest odpowiednie zbilansowanie miedzi z wszystkimi składnikami diety.
Stosowanie: Dodawać do paszy. Może być zwilżona bezpośrednio przed podaniem. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po użyciu szczelnie zamknąć.

Pojemność: 200g

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...