Wczytuję dane...
Producent: Grassland
Dostępnych 9 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Naturalna zabawka dla koni

Kwiatowe komponenty gryzaka wykazują działanie przeciwzapalne i uspokajające. Mają też właściwości antybakteryjne i, antygrzybiczne.

Konieczność przetrzymywania konia w zamkniętym pomieszczeniu powoduje u konia stres. Objawia się on niepożądanym zachowaniem objawiającym się nadpobudliwością , strachem czy zachowaniami przechodzącymi z czasem w narowy takie jak tkanie czy łykanie. Ważne, aby właściciel był świadomy ile czasu jego koń spędza w boksie oraz żeby znał kreatywne sposoby na zajęcie mu czasu.

Pieniek stanowi świetne zajęcie dla koni nerwowych i tych mających tendencję do nabywania narowów. Szczególnie polecany dla koni spędzających dużo czasu w boksie. Stanowi bezpieczne zajęcie przez długi czas.

Twój koń będzie świetnie się bawił powoli obgryzając kwiatową posypkę , korę z kijka i na końcu sam kijek. Wieszając go na kracie między boksami zajęcie mają obydwa konie.

-Kora brzozy ma działanie wspomagające pracę nerek oraz detoksykację organizmu. Pozwala na efektywne oczyszczenie z toksyn oraz wspiera właściwą homeostazę, czyli dba o prawidłowy poziom płynów w organizmie

Pieniek należy wymienić, gdy koń obgryzie całą korę lub po prostu straci zainteresowanie (niektóre konie lubią też przez chwilę obgryzać samo drewno).

Dlaczego pieniek z kwiatową posypką?

Dzięki posypce z suszonych płatków nagietka, chabru i liści lipy gryzak ma działanie przeciwzapalne. Oprócz tego ma właściwości antybakteryjne i, antygrzybiczne. A konie po prostu ją uwielbiają.

Dlaczego warto wybrać nasze pieńki?

Jakość w firmie Grassland jest priorytetem i na każdym etapie produkcji przywiązuje się ogromną wagę do najmniejszych szczegółów. Odpowiednio wyselekcjonowane gałęzie są na początku dzielone na kawałki posiadające nieuszkodzoną korę, następnie starannie suszone i szlifowane. Dlatego też pieńki są w pełni bezpieczną zabawką. Ostre krawędzie są wyszlifowane, a sznurek dołączony w zestawie jest wyprodukowany z grubej ekologicznej juty. Wymiary poszczególnych pieńków mogą się między sobą nieznacznie różnić, ale każdy mieści się w wymiarach 6-10 cm średnicy i 30 cm długości. To naprawdę jest produkt klasy premium !