Wczytuję dane...
Producent: Grassland
Dostępnych 10 szt.
Realizacja zamówienia: 7 dni

Otręby ryżowe z melisą 8 kg - Grassland

Pochodzą z procesu obróbki ryżu brązowego, w celu otrzymania ryżu białego. Polecane dla wszystkich typów koni i kuców, zwłaszcza tych, które muszą odbudować masę ciała. Do stosowania jako dodatek do paszy podstawowej lub owsa stanowiąc urozmaicenie dawki pokarmowej. Otręby można podawać na sucho lub na mokro w przypadku koni starszych mających problemy z uzębieniem.

Produkt jest bogaty w białko o dobrym profilu aminokwasowym, dlatego dobrze wpływa na budowę masy mięśniowej. Otręby ryżowe charakteryzują się wysoką zawartością tłuszczu, ponieważ zawierają aż 20-25% oleju ryżowego, dzięki czemu są źródłem energii wolnouwalnianej i nie powodują nadpobudliwości. Zawierają, także włókno o bardzo wysokiej strawności, które pozytywnie oddziałuje na pracę przewodu pokarmowego.

Zawarta w otrębach witamina E, cenna w końskiej diecie, wpływa korzystnie na mięśnie i przyspiesza ich regenerację po wysiłku. Poza witaminą E otręby ryżowe zawierają, także witaminy z grupy B oraz gamma-oryzanol. Ponadto są źródłem naturalnych roślinnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i powodują prawidłową syntezę białek mięśni. Sprawdzą się u koni w treningu oraz hodowlanych, gdyż wspomagają budowę oraz ich regenerację. Dodatkowo, dzięki wysokiej zawartości oleju ryżowego poprawiają kondycję sierści i skóry.

Wspomniany wyżej gamma-oryzanol można stosować u koni sportowych, ponieważ został usunięty z listy zabronionych substancji dopingujących FEI. Substancja ta stymuluje rozwój muskulatury i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Podobnie jak witamina E, gamma-oryzanol jest także silnym antyoksydantem.

Otręby ryżowe zawierają wysoki poziom kwasów omega-6 i wykazują zdolność do zmniejszania produkcji kwasu w żołądku, dlatego są cennym dodatkiem dla koni z chorobą wrzodową. W związku z niewielkim dawkowaniem pozwalają zredukować ilość paszy treściwej w dawce pokarmowej. Dodatek uspokajającej melisy zwiększa ich smakowitość i zachęca konia do jedzenia. Produkt ma postać delikatnego pelletu.

Stosowanie: Podawać na sucho lub w ograniczonych przypadkach na mokro.

Skład: Otręby ryżowe, melisa ziele

Skład analityczny:

  • Białko surowe 14%
  • Włókno surowe 6,9%

Dawkowanie:

Opakowanie: worek 8 kg