Wczytuję dane...
Dostępnych 8 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Książka UJEŻDŻENIE NA XXI WIEK.

Znakiem szczególnym naprawdę wielkich książek jeździeckich pozostaje to, że prowokując czytelnika do myślenia, pozostają jednocześnie bardzo praktyczne.

Zachęcając czytelnika do głębokich przemyśleń o sztuce jeździeckiej, Paul Belasik przytacza analogie do różnych dyscyplin sportu, sztuki i nauki, ilustrując swoje idee odwołaniami do wybranych filozofii. Jego pisarstwo oczaruje i podziała stymulująco na wszystkich postrzegających jeździectwo jako coś więcej niż jedynie mechaniczny proces.

Prezentując swój punkt widzenia, że poświęcanie należytej uwagi regułom jeździeckim jest zarówno niezbędne jak i korzystne, stwierdza jednocześnie wprost, że ostatecznie jeździectwo to praktyka – myślenie musi objawić się w działaniu. Dlatego Ujeżdżenie na XXI wiek jest niewątpliwie książką dla jeźdźca myślącego, lecz pozostaje także niezwykle praktyczną lekturą poruszającą wszystkie aspekty techniki szkolenia począwszy od pracy wstępnej z młodym koniem, poprzez wyższą szkołę, aż do figur w powietrzu.

Kluczowe tematy poruszane w książce to:

  • Prawidłowe szkolenie młodego konia na lonży i podczas pracy w rękui
  • Fundamentalne znaczenie prawidłowego kontaktu
  • Niepodważalna zasada stopniowego, warstwowego podejścia do szkolenia
  • Utrzymanie prostego ciała, kontakt i impuls
  • Rozwój trzech chodów i wykonywanych w nich ćwiczeń
  • Praca szkoły wyższej i figury w powietrzu

Treść książki ilustrują wspaniałe fotografie i rysunki, którym towarzyszą trafne i zmuszające do myślenia uwagi.

Ujeżdżenie na XXI wiek to książka ważna i bogata w treść, mająca wiele do zaoferowania wszystkim jeźdźcom – począwszy od początkujących amatorów, aż do poziomu zawodników międzynarodowych – w kontekście rzetelnych porad technicznych. Ponadto pozwoli się w sobie rozsmakować każdemu wierzącemu w to, że etyczne i nacechowane artyzmem podejście powinno na zawsze pozostać najważniejszym obliczem jeździectwa.

Autor: Paul Belasik

Wydawnictwo: Świadome Jeździectwo

Liczba stron: 190

Wydanie: 2014

Okładka: twarda 

Format: 270 x 210,7 mm

ISBN: 978-83-62764-02-0

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...