Wczytuję dane...
Model: AJ-1
Dostępnych 23 szt.
Realizacja zamówienia: 1 dni

Książka AKADEMIA JEŹDZIECKA.

PODRĘCZNIK AUTORYZOWANY PRZEZ POLSKI ZWIĄZEK JEŹDZIECKI.

W każdej dziedzinie, również w szkoleniu jeździeckim zasadniczą role odgrywa prawidłowe opanowanie podstaw, gdzie doświadczenia w siodle powinny się przeplatać z bardzo dobrą znajomością teorii. W pierwszej części Akademii Jeździeckiej w przystępny sposób opisane zostały zagadnienia związane ze szkoleniem podstawowym konia i jeźdźca. Inspiracją do powstania książki, były podręczniki podstawowego wyszkolenia jeździeckiego z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, czyli krajów będących niekwestionowanymi potęgami w świecie jeździeckim. W krajach tych dokładna znajomość klasycznej teorii jazdy, zawarta we wspomnianych podręcznikach jest niezbędna do zdawania egzaminu na odznaki i licencje jeździeckie, a także dla kandydatów na kursy sędziowskie. Podobny cel przyświeca  Akademii Jeździeckiej
Zawarte w niej treści powinni znać instruktorzy jazdy konnej różnych stopni, sędziowie oraz kandydaci na kolejne stopnie Powszechnej Odznaki Jeździeckiej. Dla tych ostatnich ułatwieniem są osobno wydawane zestawy pytań i odpowiedzi dopasowane do poziomu wymagań na odznakę Brązową, Srebrną lub Złotą. Podręcznik skierowany jest również do wszystkich jeżdżących konno, którzy pragną praktykę podbudować solidnymi podstawami teoretycznymi.

Jeździectwo jest sportem nietypowym i skomplikowanym, polega bowiem na ścisłej współpracy dwóch żywych istot, jakimi są człowiek i koń. Aby uprawiać ten sport i mieć w nim pozytywne wyniki należy dokładnie poznać zasady, na których opiera się współpraca jeźdźca z koniem. Na przestrzeni wieków na ten temat napisano wiele rozpraw bardziej lub mniej naukowych. Powstawały szkoły, które z czasem ulegały zasadniczym zmianom wskutek dokładniejszego poznawania praw fizyki, anatomii i psychologii konia oraz wymagań jakie stawiają różnego rodzaju konkurencje jeździeckie, których poziom stale rośnie.
Książka  Akademia Jeździecka obejmuje bardzo szeroki zakres wiadomości o koniu, jak i podstawy klasycznej jazdy konnej. W niektórych przypadkach podane metody są nowe, szczególnie dla osób, które dotychczas opierały się na innych zasadach w pracy treningowej i szkoleniowej.

Autor: Wacław Pruchniewicz

Wydawnictwo: Akademia Jeździecka

Okładka: twarda

Liczba stron: 315

ISBN: 978-83-924392-2-6

Napisz opinię
2017-10-29 17:54:00 - Izabela

Książka w której znajdziemy odpowiedz na wszystkie pytania, gorąco polecam! :)

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...