Wczytuję dane...
Model: 45
Producent: Orling
Dostępnych 10 szt.
Realizacja zamówienia: na zamówienie

Suplement mineralno-kolagenowy dla źrebiąt, młodych koni i klaczy MineralPony Baby 2,1 kg - Orling

Skoncentrowany mineralno-kolagenowy dodatek żywieniowy z peptydami kolagenowymi CHP i minerałami kościotwórczymi - w dobrze przyswajalnej formie. Wzbogacony w niezbędny jod i selen dla intensywnego odżywienia szkieletu źrebiąt, młodych koni i klaczy. 

Zapewnia jednocześnie odpowiednią dawkę peptydów kolagenowych CHP i mineralnych substancji kościotwórczych. Połączenie tych związków wpływa pozytywnie na tworzenie się i kostnienie zdrowego szkieletu rozwijającego się płodu, rosnących źrebiąt i młodych koni oraz stanowi doskonałą ochronę aparatu ruchu matki. Klacze, które przyjmowały ten preparat mają zdrowe, silne i prawidłowo rozwinięte źrebięta. Współczynnik Ca:P w jednej dawce nie powinien być nigdy mniejszy od 1:1 i nie wyższy od 3:1 - w Mineralpony® Baby wynosi on 2,5:1.

Wskazania: 

  • w przypadku demineralizacji szkieletu klaczy 
  • w bólach kręgosłupa - osteoporoza u klaczy 
  • dla prawidłowego wzrostu szkieletu źrebiąt, młodych koni i klaczy 
  • przy zbyt małym lub nadmiernym wzroście wywołanym nieprawidłowym zmineralizowaniem kośćca, w przypadku obrzęków kończyn
Peptydy kolagenowe CHP (Collagen Hydrolysate Peptides) są niezbędnym składnikiem dla wzrostu i rozwoju kości, ścięgien, więzadeł, kopyt i chrząstek stawowych. Kolagen wiąże w kościach substancje mineralne. Im więcej w kościach jest mineralizowanego kolagenu tym kość jest twardsza, wytrzymalsza i silniejsza. 

Wapń, fosfor i magnez są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i utrzymania zdrowych, mocnych tkanek. Kości, zwłaszcza u młodych i pracujących koni, mają bardzo duże zapotrzebowanie na te minerały. Magnez jest również niezbędny dla poprawnego funkcjonowania i aktywności większości enzymów i dla poprawnego funkcjonowania systemu nerwowego, układu kostno-mięśniowego i mięśnia sercowego. Poziom tych minerałów jest niezwykle istotny podczas dużego wysiłku fizycznego. Niedostateczne przyjmowanie i naruszenie fizjologicznego poziomu tych minerałów w organizmie powoduje zaburzenia metabolizmu i ogólne wyczerpanie organizmu. Fizjologiczny poziom tych minerałów dostarczany w Mineralpony® Baby w proporcjach 2,5 : 1 : 1,2 odpowiada potrzebom rozwijającego się organizmu źrebiąt i młodych koni. Mineralpony® Baby zawiera źródło łatwo rozpuszczalnego i przyswajalnego wapnia w postaci chlorku wapnia

Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wszystkich tkanek organizmu. Działa jako antyutleniacz, wzmaga funkcje immunologicznej odporności organizmu i przyspiesza procesy regeneracji. 

Selen i witamina E mają pozytywny wpływ na procesy reprodukcji i płodność. Selen wspiera poprawny rozwój i funkcje mięśni. Ogromną rolę odgrywa również w rozwoju macicy klaczy. Zdolność przenikania tych substancji przez ścianki łożyska w przypadku podawania bezpośrednio zapłodnionej klaczy zapewnia odpowiednie odżywienie płodu. Niedostatek tych substancji w rozwoju płodu powoduje słabe funkcjonowanie i rozwój mięśni, ataksje, widoczne paraliże, niepoprawne lub utrudnione ssanie z wymion matki. 

Jod jest niezastąpiony w procesie wydzielania hormonalnego gruczołu tarczycy, który zapewnia poprawny rozwój fizyczny i psychiczny, poprawne reakcje i czynność układu nerwowego, tkanki mięśniowej i sprawny metabolizm energetyczny. Jod jest niezastąpionym pierwiastkiem w rozwoju płodu i jest niezbędny dla poprawnego funkcjonowania centralnego układu nerwowego. Przy niedostatku jodu rodzi się mało żywotne źrebię, z dużymi problemami wzrostowymi, konie mają niskiej jakości sierść, mogą pojawić się również opuchlizny.
Skład w dziennej dawce 70 g: peptydy kolagenowe CHP 12740 mg, wapń 10500 mg, fosfor 4060 mg, magnez 5110 mg, sód 3010 mg, jod 700 µg, selen 350 µg, prowitamina A (beta - karoten) 1400 µg, witamina C 462 mg, witamina E 350 mg
Skład analityczny w 1 kg: peptydy kolagenowe CHP 182000 mg, wapń 150000 mg, fosfor 58000 mg, magnez 73000 mg, sód 43000 mg, jod 10000 µg, selen 5000 µg, prowitamina A (beta - karoten) 20000 µg, witamina C 6600 mg, witamina E 5000 mg
Skład w 1 kg: wilgotność 10%, związki azotu - białka 180 g, popiół 690 g

Skład: chlorek wapnia, dihydrofosforan sodu, hydrolizowana żelatyna kolagenowa, tlenek magnezu, witamina E, witamina C, beta - karoten, jodek potasu, selenometionina, naturalny aromat 
wilgotność 10%, związki azotu - białka 180 g, popiół 690 g


Dawkowanie: Podawać codziennie jako uzupełnienie dziennego zapotrzebowania na witaminy, minerały, aminokwasy i peptydy potrzebne do poprawnego odżywienia i metabolizmu tkanek całego aparatu ruchu zapłodnionych i karmiących klaczy, źrebiąt i młodych koni. 
 
waga konia w kg dzienna dawka wskazówki stosowania
dzienna dawka na 200 kg 70 - 140 g 130 - 260 ml
dzienna dawka na 300 kg 100 - 120 g 190 - 380 ml
dzienna dawka na 400 kg 130 - 260 g 250 - 500 ml
dzienna dawka na 500 kg 140 - 350 g 270 - 665 ml


Klacze: codziennie od drugiej połowy ciąży, przez cały okres laktacji i 1 miesiąc po jego zakończeniu.
Źrebięta: codziennie po odstawieniu od mleka matki aż do całkowitego skostnienia szkieletu (koniec wzrostu).
UWAGA: preparat należy podawać zwilżony, gdyż podczas rozpuszczania go w organizmie (w ślinie lub w wodzie) dochodzi do uwolnienia się energii cieplnej co może wpłynąć negatywnie na przyswajanie preparatu. Jeśli w związku z podawaniem preparatu pojawią się luźne odchody należy obniżyć dawkę aż do momentu powrotu odchodów do normalnej konsystencji a następnie zwiększać dawki stopniowo aż do osiągnięcia pożądanego poziomu. 

UWAGA! Nie zawiera żadnych substancji uważanych za doping. Podawanie preparatu jest bezpieczne i nieograniczone podczas całego okresu przygotowań do zawodów, w trakcie i po zawodach.

Pojemność: 2,1 kg