Wczytuję dane...
Producent: nuba equi
Dostępnych 10 szt.
Realizacja zamówienia: na zamówienie

Otręby ryżowe z miętą Rice&Mint 15 kg - Nuba Equi

Otręby ryżowe z dodatkiem mięty mogą być stosowane jako pasza uzupełniająca dla wszystkich grup koni i kuców.
Produkt jest bilansowany, co oznacza, że ma prawidłowy stosunek wapnia do fosforu.

Otręby Nuba Rice&Mint szczególnie polecane są dla koni, które muszą odbudować masę ciała, a także koni w treningu oraz hodowlanych, gdyż wspomagają budowę i regenerację mięśni. Są bogatym źródłem makro i mikroelementów, a także witamin z grupy B. Zawartość gamma oryzanolu dobrze wpływa na budowę masy mięśniowej. Otręby zawierają dużo dobrze przyswajalnego tłuszczu z oleju ryżowego, stanowią doskonałe źródło energii w dziennej dawce przy stosunkowo niskiej zawartości skrobi.  Pozytywnie wpływają także na zdrowie skóry i jakość sierści.

W naturalnej postaci otręby ryżowe zawierają dużo fosforu, co może niekorzystnie wpłynąć na równowagę pierwiastków w organizmie konia. By stosowanie otrębów ryżowych było bezpieczne dla zdrowia konia, nasz produkt uzupełniony został w wapń, osiągając korzystny stosunek wapnia do fosforu.

Dodatek mięty nadaje granulkom pięknego, ziołowego aromatu i wzmaga apetyt, co predysponuję ją do podawania koniom niejadkom. Zioło to zawiera flawonoidy (przeciwutleniacze), rutynę, karoten, witaminy A, B3 oraz C. Ponadto zawarte w mięcie garbniki mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i ściągające. Jej domieszka wspomaga układ pokarmowy i reguluje trawienie tłuszczów, co jest korzystne w tej mieszance, gdyż otręby ryżowe zawierają ich sporą ilość.

Dla koni starszych, mających problemy z uzębieniem, zalecane jest podawanie granulatu na mokro.

Skład: Otręby ryżowe z zarodnikami, Węglan wapnia, Mięta pieprzowa, Tlenek magnezu, Aminokwasowy chelat cynku, Aminokwasowy chelat, miedzi, Witamina E, Selen

Wartość odżywcza:
Energia strawna - 14 MJ
Białko - 13,8 %
Włókno - 7,0 %
Tłuszcz - 17,8 %
Popiół - 7,5 %
Skrobia - 13,8%
Cukry proste - 8,2 %
Wapń - 3,19%
Fosfor - 1,61%
Potas - 1,24%
Żelazo - 106 mg
Miedź - 99 mg
Cynk - 356 mg
Selen - 480 mcg
Witamina E - 200 IU

Zalecane dawkowanie: Produkt przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety. Podawać w ilości od 80g do 200g na 100kg masy ciała. Na przykład dla konia o wadze 500 kg można podać od 400 do 1000g, a dla konia o wadze 600kg od 480 do 1200g otrębów.

Worek: 15 kg

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...