Producent: GALAKTYKA
Dostępnych 1 szt.
Realizacja zamówienia: 1

Autor: Jane Savoie
Wydawca: GALAKTYKA
Okładka: miękka
Liczba stron: 255
Format: 165 x 240 mm
Zdjęcia: czarno-białe zdjęcia  oraz rysunki 

 

Wszechstronne szkolenie koni to książka, w której Jane Savoie podpowiada zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonym jeźdźcom, jak radzić sobie z koniem od pierwszych chwil treningu. Autorka uczy nas, jak wytrenować konia o doskonałej kondycji szczęśliwego partnera jeźdźca.

Niezwykle fachowo i precyzyjnie radzi, jak przygotować konia do treningu, opisuje ćwiczenia na różnym poziomie zaawansowania. Przewidując możliwe zachowania konia, podpowiada, jak wybrnąć z typowych, a także z niecodziennych problemów pojawiających się w trakcie treningu.

Autorka stosuje przejrzystą, fachową terminologię, a jej porady i instrukcje przybierają formę niezwykle żywej i przykuwającej uwagę opowieści.

Jane Savoie pokazuje to, do czego wielu polskich jeźdźców przyznaje się niechętnie: ujeżdżenie jest podstawowym i najważniejszym elementem treningu, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę chce się uprawiać docelowo. Autorka tłumaczy, jak ważna jest praca z koniem na ziemi i jak wiele za jej pomocą można osiągnąć. Czytelne zdjęcia i rysunki ułatwiają zrozumienie tekstu. Ilustrują najczęściej popełniane błędy i złe przyzwyczajenia oraz wyjaśniają, jak je skorygować.


To wspaniała lektura dla instruktorów jazdy konnej. Jeśli tylko zechcieliby przyswoić sobie zawartą w niej wiedzą i przekazać ją w sposób tak przystępny jak autorka, z pewnością jeździectwo rekreacyjne stałoby na lepszym poziomie. Jeźdźcy indywidualni, mający już podstawowe obycie z koniem, mogą dzięki tej lekturze poszerzyć swoją wiedzę i doskonalić kontrolę nad własnym ciałem.
Redakcja miesięcznika “Świat Koni”