Model: 41414
Producent: SPRENGER
Dostępnych 5 szt.
Realizacja zamówienia: 1-28

Wędzidło z Sensoganu lub Auriganu, pierścienie (50mm) i wąsy - stal nierdzewna, grubość 16mm.

Wędzidło spokojnie leży w pysku, gdyż wąsy zapobiegają przesuwaniu. Zapobiega niewygodnemu naciskowi na tylne zęby.

Wędzidło pozostaje w prawidłowej pozycji na precyzyjne przekazywanie sygnałów. Wąsy szczególnie pomagają w pracy z młodymi końmi. Przy skrętach, delikatny nacisk na pysk wywołany przez wąs dodatkowo wspiera ten sygnał wysyłany przez jeźdźca.

Górna część wąsów jest wygięta na zewnątrz, aby uniknąć naciskom na szczękę.

Modele DYNAMIC RS stymulują konia, aby łatwiej akceptował wędzidło. Specjalnie uformowany łącznik, który jest skrócony i obrócony do przodku o kąt 45°, układa się idealnie na na całej powierzchni języka, pozostając w stałym kontakcie i  umożliwiając przekazywanie najbardziej subtelnych sygnałów.

Ponadto anatomiczny kształt wędzideł Dynamic RS zapewnia dodatkowy kontakt w kącikach pyska, co utrzymuje konia „na wędzidle”.

Innowacyjne wędzidła DYNAMIC RS pozwalają na delikatne i efektywne przekazywanie sygnałów, zapewniając lepszy kontakt między koniem i jeźdźcem.

Ścięgierz wędzidła wykonany z opatentowanego bezniklowego stopu - SENSOGANU, który wywołuje uczucie delikatnego i miłego smaku w pysku konia. Zachęca to do żucia wędzidła, a co za tym idzie, większej produkcji śliny i lepszego przyjęcia kiełzna. Oprócz tego, są to materiały bardzo trwałe.

Rozmiar: 12,5 cm; 13,5 cm; 14,5 cm

Metal: AURIGAN LUB SENSOGAN