Producent: CAVALOR
Dostępnych 20 szt.
Realizacja zamówienia: na zamówienie

Preparat wspomagający leczenie wrzodów żołądka i zapobiegający ich powstawaniu.

Każdy hodowca, jeździec, właściciel koni wyczulony jest na problemy trawienne konia, u którego problemy z jelitami są znane i często leczone. Zaskakujące jest to, że często żołądek jest nienaruszony. Występowanie wrzodów żołądka jest jednak bardzo częste, zwłaszcza u koni pracujących, narażonych na większy stres. Badanie pokazują, że ok. 75-89% koni w aktywnym treningu choruje na wrzody żołądka. Spowodowane jest to tym, że intensywne ćwiczenia/treningi zwiększają produkcję kwasów żołądkowych. Wrzody żołądka objawiają się spadkiem masy ciała, osłabieniem jakości sierści, spadkiem wydajności, brakiem apetytu itp.

Leczenie i zapobieganie pojawianiu się wrzodów polega na zmniejszeniu wytwarzania się kwasów żołądkowych, ich neutralizacji lub ochronę płaskonabłonkowego śluzu chroniącego ściany żołądka. Cavalor Gastro 8 jest kompleksowo wzbogacony w środki chroniące żołądek.

Pastę Cavalor Gastro 8 można podawać bezpośrednio do pyska, dlatego idealnie nadaje się dla koni, które cierpią na brak apetytu w związku z podrażnieniami żołądka.

Dawkowanie:

Od dnia 1 do 5: 2 strzykawki/dzień.

Od dnia 6 do 10: 1 strzykawka/dzień.

Następnie można kontynuować podawanie proszku Cavalor Gastro Aid lub podawać preparat w tubkach (1 tuba/dzień).

Skład produktu:
Cavalor Gastro 8 zawiera nukleotydy, bioflawonoidy, zioła i witaminy U.

Opakowanie: pudełko zawierające 15 strzykawek/tubek.